Klikni za sigurnost

Jučer je, 5.4.2016.,  u OŠ dr. Franje Tuđmana u Korenici  održano predavanje  na temu Klikni za sigurnost. Predavanje, za učenike od V-VIII razreda, održala je predstavnica Udruge Ambidexter iz Gospića gđa. Anita Pezelj.

Udruga Ambidexter je neprofitna organizacija sa sjedištem u zagrebačkoj Dubravi osnovana incijativom mladih stručnjaka drušveno-humanističkog usmjerenja, a s ciljem potpore djeci i mladima s teškoćama socijalne integracije, a posebice mladima s poremećajima u ponašanju. Udruga Ambidexter se bavi i edukacijom i podrškom djeci, mladima i obiteljima.
Rad udruge Ambidexter ostvaruje se slijedom vizije o pravednom, zdravom i humanom društvu koje teži pospješivanju ljudskih prava, demokratizaciji, uvažavanju različitosti, međukulturalnom učenju i zaštiti okoliša, te integraciji znanja, vrijednosti i proaktivnog djelovanja u zajednici i za zajednicu.

Jedan od projekata udruge Ambidexter je i Klikni za sigurnost.Cilj ovog projekta je poraditi na prevenciji nasilja, pružiti učenicima stručne informacije o djelotvornim načinima zaštite od elektroničkog nasilja, te sigurnim metodama korištenja interneta. Kako su Internet i društvene mreže sastavni dio naše svakodnevice i kako bi se učenici njima služili sigurno i odgovorno potrebno im je vodstvo odraslih.

objavio: Andrijana Grahovac   datum: 6. 5. 2016.

« Travanj 2024 »