Učenička zadruga "Mali Ličani" na državnoj smotri

Učenička zadruga „Mali Ličani“ ove školske godine sudjeluje na 33. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske  uz  62 učeničke zadruge iz svih županija te sedam učeničkih zadruga s prezentacijama istraživačkog rada

Škola domaćin ovogodišnje Smotre je OŠ Blage Zadre iz Vukovara u kojoj djeluje učenička zadruga Zlatne ruke, a gost iz inozemstva je učenička zadruga iz Osnovne škole Matija Gubec iz Tavankuta, Republika Srbija.

Učenice Dragana Drakulić i Anastazija Radoš su izradile drvenu kutiju tehnikom foto transfera. Za motiv su odabrale sliku Plitvičkih jezera posebnu za naš krajolik. Također su u kutiju zalijepile  medvjedića napravljenog od gipsa i obojenog akrilnim bojama. Kako bi dodatno ukrasile kutiju sa strane su ju obojale u zelenu boju, te su na kraju kutiju prelakirale  Ova ukrasna Plitvička kutija može poslužiti za nakit, privjeske ili neke druge uspomene, a i dobro bi došla nekome kao prekrasan poklončić.

Čestitke učenicama, voditeljicama zadruge, Sanji Ramljak i Željki Došen, te svim zadrugarima.

Na ovom linku možete pogledati video s prezentacijom izrade plitvičke kutijice.

objavio: Administrator   datum: 7. 10. 2021.

« Travanj 2024 »