Proslavili smo Dan Škole

U petak 13. svibnja 2022. g. OŠ dr. Franje Tuđmana proslavila je svoj Dan škole koji se slavi na dan rođenja dr. Franje Tuđmana, odnosno 14. svibnja.

Budući je ove godine 14. svibnja padao u subotu, Dan škole je obilježen u petak
13. svibnja. U 11 sati je održana priredba za sve učenike i učitelje, a nazočni su bili i mnogi roditelji.
Kako je u školi od ukupno oko 270 učenika njih 59 iz Ukrajine, uz pjesme, i recitale na hrvatskom jeziku mogao se čuti i ukrajinski. Zbor OŠ dr. Franje Tuđmana je na početku otpjevao hrvatsku himnu: „Lijepa naša domovino“. Zatim su slijedile pjesme i recitali učenika škole. Učenici su u svojim nastupima isticali ljubav prema zavičaju i domovini. Mnoge je dirnuo nastup učenika iz Ukrajine koji su nagrađeni velikim pljeskom nazočnih.

U svom obraćanju v. d. ravnateljica Škole, je podsjetila nazočne na život i djelo dr. Franje Tuđmana, čiju stotu godišnjicu rođenja obilježavanmo ove godine. Istaknula je, da je dr. Franjo Tuđman bio prvi hrvatski predsjednik, kojeg nazivamo i ocem hrvatske državnosti, jer je pod njegovim vodstvom uspostavljena Republika Hrvatska kao samostalna Država, a i oslobođena je za vrijeme velikosrpske agresije na Hrvatsku. Njegovo načelo je bilo:"Uvijek i sve za Hrvatsku, a našu jedinu i vječnu Hrvatsku ni za što!“
Učenicima i mentorima koji su postigli zapažene rezultate na različitim natjecanjima iz znanja, ali i sporta, u znak zahvalnosti, podijeljena su priznanja i simbolične nagrade.
Priredba je završila pjesmom “Moja domovina“ koju je uz zbor pjevala cijela dvorana.
Pohvala svima koji su sudjelovali na ovoj školskoj priredbi, na trudu i izvedbi.

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2022.

« Ožujak 2024 »