Školski list Sunce

Važni linkovi

Ispis statistike od 20. 5. 2010.

Ekskurzija sedmaša u Slavoniju

Učenici 7.a i 7.b razreda zajedno sa svojim razrednicima Margaretom Gašljević i Antunom Kečom vratili su se puni dojmova s dvodnevne ekskurzije u Slavoniju. U dva dana, 4. i 5. lipnja uspjeli su proputovati čitavu Slavoniju i dio Baranje.

Na put su krenuli u 6,00 iz Korenice i zaputili se prema Slavonskom Brodu. Ondje su obišli Tvrđu u kojoj su ih dočekali autentično kostimirani krajiški časnici i vojnici koji su ih zabavnim scenarijem vratili u vrijeme 18.st., franjevački samostan unutar kojeg se nalazi i soba u kojoj je kao đak boravio pjesnik Dragutin Tadijanović, centar grada u kojem se nalazi i kuća naše književnice Ivane Brlić Mažuranić, a zatim su se mogli uvjeriti u iznadprosječno visok vodostaj Save. Nakon ručka krenuli su put Đakova gdje su posjetili našu najpoznatiju katedralu i čuli mnogo zanimljivih detalja o samoj građevini. Obilazak Državne ergele lipicanaca oduševio ih je jer se konje moglo pogladiti. Predvečer su se smjestili u Bizovačkim toplicama gdje ih je čekala večera, plivanje u bazenima i disco, a ujutro nakon doručka i plivanja put za Vukovar. Muzej vukovarske ratne bolnice i Spomen dom Ovčara ostavili su dubok utisak nakon čijeg su obilaska u tihom i dostojanstvenom tonu otišli i do mjesta masovnog stratišta gdje su zapalili svijeću. Nakon kratke šetnje obalom Dunava zaputili su se u Osijek gdje su nakon ručka kroz šetnju razgledali Tvrđu, centar grada s Muzejom Slavonije i katedralom. U 18,15 moralo se krenuti jer ih je čekao dug put kući, a u autobusu se vrijeme kratilo druženjem i spavanjem. Još jedan nezaboravan izlet došao je svom kraju kad su negdje iza ponoći svi sretno stigli u Korenicu.

SLIKE

objavio: Margareta Gašljević   datum: 6. 6. 2010.

« Svibanj 2024 »