Školski list Sunce

Važni linkovi

Ispis statistike od 20. 5. 2010.

ODRŽANA RADIONICA O ZAŠTITI OKOLIŠA, KLIMATSKIM PROMJENAMA, ZAŠTITI PRIRODE I BIORAZNOLIKOSTI

Dana 13. studenog u OŠ dr. Franje Tuđmana održana je radionica na temu zaštite okoliša, klimatskih promjena, zaštite prirode i bioraznolikosti. Radionicu su održali djelatnici NP Plitvička jezera.

Radionica je zamišljena kao prenosiva izložba s multimedijalnim i hologramskim sadržajima u proširenoj stvarnosti na tabletima, panelima, uz korištenje didaktičkih pomagala te kroz popratne radionice koja će djeci mlađe školske dobi omogućiti približavanje tema i sadržaja na temu zaštite okoliša, klimatskih promjena, zaštite prirode i bioraznolikosti.

Dio radionice čine i različita didaktička pomagala (bojanka, puzzle, „hotel“ za kukce) koja dodatno približavaju sadržaj korisnicima – djeci. Ona osiguravaju edukativnu interakciju s korisnicima prije ili nakon izložbe. Hotel za pčele i ostale korisne kukce je pokazne prirode, a djeci se pokazuje vrtni zimovnik za kukce te ih se potiče da u suradnji sa učiteljima i roditeljima slične izrade sami.

Slagalice, bojice i bojanke prikazuju 7 glavnih avatara radionice (jež, morska kornjača, vidra, ris, dinarski voluhar, medvjed i pčela). Ovim se didaktičkim pomagalima djeca postepeno pripremaju za izložbu, odnosno utvrđuju “gradivo” nakon završene radionice kroz kviz koji predvodi djelatnik NP Plitvička jezera.

Učenici su se jako lijepo zabavila, bilo im je zanimljivo i edukativno, radionica je spojila zabavu i učenje.

SLIKE

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2023.

« Travanj 2024 »