Projekti učenika

Učenici sedmog i osmog razreda  sadržaje cjeline "Multimedija" naučili su i savladali kroz praktičan rad i kreativan pristup nastavnim sadržajima informatike. Sa svojom učiteljicom informatike Margaretom Gašljević sudjelovali su u projektu snimanja radijske emisije odnosno filma.

Kako bismo naš uspjeh podijelili s vama izdvajamo neke od najboljih radova.

RADIO EMISIJA - sedmaši

Svi učenici sudjelovali su u ovom projektu. Podijeljeni u parove trebali su osmisliti vlastiti koncept radijske emisije s nekim zadanim kriterijima: vrijeme trajanja 8-10 min., snimljen govor oba člana para, 1 - 3 glazbena zapisa, reklama i jingl za radio postaju. Nakon izrade pisanog predloška započeli su sa snimanjem vlastitog glasa u programu Snimač zvuka u informatičkoj učionici. (Da se zdušno istovremeno radilo na svim računalima čuje se po šumovima u pozadini). Zatim su u programu Audacity zvučne zapise montirali u jednu cjelinu i potom projekt spremili u kvalitetnom .wav zapisu.  Klikom na priloženu mp3 datoteku možete poslušati radijsku emisiju koju su napravili učenici 7.a razreda, Ivan Aračić i Rebeka Mesić.

Radio Galama

FILM - osmaši

Učenici osmog razreda radili su na projektu snimanja i montiranja filma. Svi učenici sudjelovali su u projektu podijeljeni u skupine. Zadatak svake skupine bio je napisati knjigu snimanja prema vlastitoj kreativnoj ideji, videokamerom snimiti glumljene scene u kojima su sami sudjelovali i kasnije ih montirati u programu Movie Maker. Pokretanjem priloženog videozapisa možete pogledati film u kojem su kao scenaristi, režiseri, glumci, snimatelji i montažeri sudjelovali učenici 8. a i b razreda.

generacija 2010./2011.

generacija 2011./2012.