Narodna knjižnica općine Plitvička jezera

e-mail: knjiznica-korenica@zg.t-com.hr

Ravnatelj: Mile Mečev

O knjižnici

Knjižnica je osnovana 11. listopada 2002. godine, a započela je s radom 2. svibnja 2003. godine uz pomoć Ministarstva kulture Republike Hrvatske i lokalne zajednice.

Prostor u kojoj se nalazi ustupila je knjižnici uprava Nacionalnog parka Plitvička jezera. Korenica je prije Domovinskog rata imala knjižnicu, ali ona je u cijelosti uništena.

Danas je knjižnica kulturno središte općine u kojoj se organiziraju izložbe slika, radovi udruge žena "Nit", šahovska natjecanja, predavanja, pomoć učenicima i sl.

Novi prostor knjižnice uređuje se u sklopu budućeg KIC-a (Kulturno-informacijskog centra).

Ostale informacije

Korisnicima su u knjižnici na raspolaganju novine i časopisi: Večernji list, 24sata, OK, Story.

Za korisnike su osigurana dva računala (besplatno).

Knjižnica organizira različite programe među kojima su najznačajniji spaljivanje Mesopusta, Sv. Nikola, likovne izložbe, šahovska natjecanja i dr.

Turistička zajednica općine Plitvička jezera

Nacionalni park Plitvička jezera

Udruga za kulturu Mala scena plitvička

Mala scena plitvička Facebook